Wstęp

There are endless tutorials regarding the use of HPC resources in the English speaking internet. At ICM UW we decided that there is no reason in preparing 'yet another compilation of...'. Instead, we would like to facilitate the first HPC steps for those who are polish speaking only. As a result, most of the materials are given in polish.

Konto i hasło

Nazwa konta użytkownika i hasło tworzone są w momencie rejestracji użytkownika w bazie grantów (dotyczy kierownika grantu) lub na etapie dodawania współwykonawcy do grantu.

Info

Powstaje nowy serwis do obsługi rejestracji i kont użytkowników. Szczegóły niebawem.

Zmiana hasła

Zmiana hasła możliwa jest pod adresem https://haslo.icm.edu.pl/

Pierwsze logowanie

Przy pierwszym logowaniu użytkownik zostanie poproszony o zmianę hasła. Nowe hasło powinno składać się z minimum 8 znaków oraz zawierać z trzech z czterech klas (cyfry, małe litery, wielkie litery, inne znaki).

Na ekranie pojawią się komunikaty:

WARNING: Your password has expired.
You must change your password now and login again!
Changing password for user login_użytkownika
Enter login(LDAP) password:        <----- wpisać hasło początkowe z maila
New password:               <----- wpisać nowe hasło
Retype new password:           <----- ponownie wpisać nowe hasło
LDAP password information changed for username
 • Przy wprowadzaniu hasła na ekranie nic się nie dzieje tzn. nie miga kursor ani nie pojawiają się żadne znaki ukrywające wprowadzane hasło. Po wprowadzeniu hasła należy wcisnąć enter.
 • Jeśli hasło przesłane mailem nie dotarło do użytkownika na etapie rejestracji, wskazane jest w pierwszej kolejności sprawdzenie katalogu spam w poczcie. Jeśli pojawią się dalsze trudności prosimy o wysłanie maila na adres pomoc(monkey)icm.edu.pl.
 • Zmiany hasła można dokonać ponownie posługując się poleceniem passwd. Zmieniane hasło nie może być: palindromem, ciągiem sąsiednich znaków z klawiatury oraz podobne do hasła poprzedniego.

Support

Wsparcie użytkowników i obsługa grantów obliczeniowych:

 • E-mail: pomoc(monkey)icm.edu.pl
 • Telefonicznie: +48 22 8749 200

Last update: July 10, 2020