Archiwum

2019/2020

**Data ** **Zapisy ** **Prowadzący ** **Temat ** Uwagi
2019-11-15 zamknięte Maciej Marchwiany, Michał Hermanowicz, Maciej Szpindler Wprowadzenie do obliczeń na komputerach ICM wymagana rejestracja
2020-01-15 zamknięte Michał Hermanowicz Wprowadzenie do obliczeń wektorowych: NEC SX-Aurora Tsubasa wymagana rejestracja

2014/2015

Data Zapisy Prowadzący Temat Uwagi
03.XII.2014 zamkniete Maciej Marchwiany, Maciej Szpindler Wprowadzenie do obliczeń na komputerach ICM
10.XII.2014 zamknięte Franciszek Rakowski Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica
17-18.XII.2014 zamknięte Bartosz Borucki, Kerstin Kantiem, Krzysztof Nowiński Zaawansowana wizualizacja naukowa w programie VisNow szkolenie 2-dniowe, wymagana podstawowa wiedza o danych cyfrowych
14.I.2015 zamknięte Franciszek Rakowski Wprowadzenie do obliczeń w programie MATLAB
18.II.2015 zamknięte Franciszek Rakowski, Piotr Wendykier Oprogramowanie Mathematica dla zaawansowanych użytkowników podstawowa znajomość oprogramowania Mathematica
25.II.2015 zamknięte Sławomir Walkowiak Podstawy Pythona
4-5.III.2015 zamknięte Miron Kursa Jak to powiedzieć w R? szkolenie 2-dniowe, konieczna podstawowa znajomość systemu Linux
11.III.2015 zamknięte Sławomir Walkowiak Podstawy Pythona
18.III.2015 zamknięte Miron Kursa Jak to zrobić lepiej w R? konieczna podstawowa znajomość systemu Linux i R
15.IV.2015 zamknięte Sławomir Walkowiak Programowanie w Pythonie - kurs zaawansowany konieczna podstawowa znajomość Pythona
22.IV.2015 zamknięte Sławomir Walkowiak Podstawy Pythona
06.V.2015 zamknięte Maciej Marchwiany, Maciej Szpindler Wprowadzenie do MPI wymagana znajomość języka C lub Fortran
20-21.V.2015 zamknięte Piotr Dendek Wstęp do Ekosystemu Apache Hadoop. Platforma Apache Pig szkolenie 2-dniowe
24.VI.2015 zamknięte Aneta Jezierska, Katarzyna Kulczycka-Mierzejewska, Jarosław Jan Panek Dynamika molekularna Cara-Parrinello dla niewtajemniczonych wymagana podstawowa znajomość pojęć chemii obliczeniowej i systemu Linux
24.VI.2015 zamknięte Tien Luu, Jacek Piechota XI Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania BIOVIA (d. Accelrys), Life Science rejestracja, kontakt
24.VI.2015 zamknięte Johan Carlsso, Jacek Piechota XI Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania BIOVIA (d. Accelrys), Material Science rejestracja, kontakt

Spotkania Użytkowników Języka R w ICM: inicjatorem spotkań był dr hab. Przemysław Biecek. Spotkania odbywały się w formule dwóch prezentacji, z przerwą na wymianę doświadczeń, a tematy związane były z programem R, metodami analizy danych oraz ciekawymi przypadkami ich zastosowania. Obecnie cykl nie jest kontynuowany w ICM.

Data Miejsce Godzina Prelegent Temat
21.V.2015, SER X 18:00 Wit Jakuczun protectoR - bezpieczny R
23.X.2015, SER IX 18:00 Filip Cyprowski Data science deathmatch: R vs. Python
19:00 Filip Stachura Rozproszone obliczenia – SparkR
23.X.2015, SER VIII 18:00 Olga Mierzwa Modelowanie elastyczności cenowych przy użyciu pakietu systemfit
19:00 Teresa Ponikowska Programowanie obiektowe w R5 na przykładzie wyceny nieruchomości
08.XII.2014, SER VII Wydział MiNI PW, ul. Koszykowa 75 18:00 Roger Bivand, R Foundation / NHH Co można zrobić z danymi przestrzennymi w programie R
19:00 Bartosz Meglicki, IPI PAN Machine Learning wcielony - programowanie robotów LEGO z ev3dev.R
27.XI.2014, SER VI Wydział MiNI PW, ul. Koszykowa 75 18:00 Bogumił Kamiński, SGH Integracji języka R z zewnętrznymi narzędziami analitycznymi na przykładzie pakietu localsolver
19:00 Piotr Przybyła, IPI PAN Rozpoznawanie własności mówcy na podstawie treści wypowiedzi na przykładzie posłów na Sejm?
23.X.2014, SER V 18:00 Wit Jakuczun, WLOG Solutions Produkcyjne wdrażanie GNU R na przykładzie branży energetycznej
19:00 Paweł Chudzian, iQor SVM. Jak to Rozdzielić? a może podepRzeć?
22.V.2014, SER IV Instytutu Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, sala B7 17:15 Piotr Dittwald, MISDoMP/MIMUW Systematyczne przetwarzanie informacji o rearanżacjach genomowych w R
18:15 Filip Grotkowski, MIMUW Zastosowania R do analizy działania robotów w inteligentnych hurtowniach
24.IV.2014, SER III Wydział MiNI PW, ul. Koszykowa 75 17:15 Tomasz Żółtak, IBE Psychometria w R: ukryte cechy, binarne wyniki, możliwości i ograniczenia
18:15 Paweł Teisseyre, IPI PAN Klasyfikacja wieloetykietowa
20.III.2014, SER II WARSZTAT, Plac Konstytucji 4 17:15 Marek Gągolewski, IBS PAN Przetwarzanie napisów w R przy użyciu pakietu stringi i biblioteki ICU
18:15 Cezary Dendek, IPI PAN Shiny w biznesie: wprowadzenie do webowego środowiska dostarczania analiz i prezentacji ich wyników
27.II.2014, SER I ICM, ul. Prosta 69, piętro II, sala 201, Warszawa 17:30 Miron Kursa, ICM UW Segmentacja szczurzej lokalizacji w R
18:30 Michał Bojanowski, ICM UW Lifehacking dla R: przemyślenia i rozwiązania w temacie reprodukowalności analiz i organizacji pracy

2013/2014

Data Prowadzący Temat Uwagi
30.X.2013 Marcin Stolarek, Maciej Szpindler Podstawy systemu kolejkowego SLURM
21-22.XI.2013 Miron Kursa Jak to powiedzieć w R? zmiana terminu: czwartek, piątek, szkolenie 2-dniowe, konieczna podstawowa znajomość systemu Linux
4-5.XII.2013 Bartosz Borucki, Kerstin Kantiem, Krzysztof Nowiński Zaawansowana wizualizacja naukowa w programie VisNow szkolenie 2-dniowe, wymagana podstawowe umiejętności obsługi komputera oraz podstawowa wiedza o danych cyfrowych
11.XII.2013 Piotr Kmieć, Franciszek Rakowski Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica brak wolnych miejsc
18.XII.2013 Maciej Cytowski Uruchamianie i optymalizacja obliczeń na systemie IBM Blue Gene/Q szkolenie odwołane z powodu braku chętnych, wymagana podstawowa wiedza o prowadzeniu obliczeń na systemach wieloprocesorowych
8.I.2014 Maciej Cytowski Uruchamianie i optymalizacja obliczeń na nostromo wymagana podstawowa wiedza o prowadzeniu obliczeń na systemach wieloprocesorowych
15.I.2014 Maciej Szpindler Wprowadzenie do MPI brak wolnych miejsc, wymagana znajomość języka C lub Fortran
4.II.2014 Piotr Kmieć, Franciszek Rakowski Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica brak wolnych miejsc, szkolenie odbędzie się we wtorek
19.II.2014 Franciszek Rakowski, Piotr Wendykier Oprogramowanie Mathematica dla zaawansowanych użytkowników brak wolnych miejsc
12.III.2014 Miron Kursa Jak to wykreślić w R? konieczna podstawowa znajomość systemu Linux i R
13.III.2014 Miron Kursa Jak to zrobić lepiej w R? szkolenie odbędzie się w czwartek, konieczna podstawowa znajomość C i R
31.III.2014 przedstawiciel firmy BUDSOFT, Dassault Systèmes SIMULIA - Abaqus, Isight, Tosca, fe-safe: nowe narzędzia i nowe możliwości
3.IV.2014 Maciej Marchwiany, Maciej Szpindler Migracja obliczeń na system Hydra brak wolnych miejsc, szkolenie odbędzie się w czwartek
9.IV.2014 Franciszek Rakowski Wprowadzenie do obliczeń w programie MATLAB brak wolnych miejsc
15.IV.2014 Maciej Marchwiany, Maciej Szpindler Migracja obliczeń na system Hydra brak wolnych miejsc, szkolenie odbędzie się we wtorek
6.V.2014 Aneta Jezierska-Mazzarello, Katarzyna Kulczycka-Mierzejewska, Jarosław Jan Panek Dynamika molekularna Cara-Parrinello dla niewtajemniczonych brak wolnych miejsc, szkolenie odbędzie się we wtorek, wymagane: podstawowa znajomość pojęć chemii obliczeniowej i systemu Linux
7-8.V.2014 Alexander Steudle (Certara) SYBYL-X: Pharmacophore Model Analysis and 3D Database Searching szkolenie 2-dniowe (środa, czwartek), język zajęć: angielski
14.V.2014 Sławomir Walkowiak Podstawy Pythona brak wolnych miejsc
20-21.V.2014 Jacek Piechota Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania Accelrys szkolenie 2-dniowe (wtorek, środa), język zajęć: angielski
10-11.VI.2014 Piotr Dendek Wstęp do Ekosystemu Apache Hadoop. Platforma Apache Pig brak wolnych miejsc, szkolenie 2-dniowe

2012/2013

Data Prowadzący Temat Uwagi
03.X.2012 Maciej Marchwiany, Maciej Szpindler, Maciej Cytowski Wprowadzenie do obliczeń na komputerach ICM szkolenie projektu POWIEW
24.X.2012 Jan Brugard Prezentacja programu SystemModeler lokalizacja: Pawińskiego 5a
15-16.XI.2012 Maria Entrialgo-Castaño, Rene Windiks, Alexander Mavromaras Medea Workshop 2012 język szkolenia: angielski
19.XII.2012 Sławomir Walkowiak Podstawy Python'a
9.I.2013 Piotr Kmieć, Franciszek Rakowski Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica
23-24.I.2013 Miron Kursa Jak to powiedzieć w R?
20.II.2013 Maciej Marchwiany, Szymon Jaranowski Wprowadzenie do obliczeń na komputerach ICM szkolenie projektu POWIEW
13.III.2013 Miron Kursa Jak to zrobić lepiej w R? konieczna podstawowa znajomość C i R
20.III.2013 Marcelina Borcz, Maciej Filocha, Joanna Jędraszczyk Jak liczyć i przechowywać dane wykorzystujące infrastrukturę PL-Grid? szkolenie projektu PL-Grid
27.III.2013 Franciszek Rakowski, Piotr Wendykier Oprogramowanie Mathematica dla zaawansowanych użytkowników
10.IV.2013 Maciej Marchwiany, Szymon Jaranowski Wprowadzenie do OpenMP szkolenie projektu POWIEW
23.IV.2013 Marcelina Borcz, Maciej Filocha, Joanna Jędraszczyk Jak liczyć i przechowywać dane wykorzystujące infrastrukturę PL-Grid? szkolenie projektu PL-Grid, powtórzenie szkolenia z 20.III.
24-25.IV.2013 Alexander Steudle SYBYL-X: Designing Active Ligands with QSAR/CoMFA & Virtual Screening język szkolenia: angielski
8.V.2013 Daniel Nycz i Eduards Devels Środowisko Altair HyperWorks do symulacji MES
18-19.VI.2013 Jacek Piechota IX Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania Accelrys język szkolenia: angielski

2011/2012

Data Prowadzący Temat
19-20.X.2011 Maria Entrialgo-Castaño, Rene Windiks, Alexander Mavromaras Computational materials engineering with MedeA: Simulation of nanoparticle properties
09.XI.2011 Maciej Marchwiany, Maciej Szpindler Wprowadzenie do obliczeń na komputerach ICM
07.XII.2011 Miron Kursa Jak to powiedzieć w R?
14.XII.2011 Maciej Cytowski, Arkadiusz Niegowski, Maciej Szpindler Uruchamianie i optymalizacja kodów na architekturze Blue Gene/P
18-19.I.2012 Thomas Jones SYBYL-X: Introductory Course & Sybyl Programming Language
29.II.2012 Sławomir Walkowiak Podstawy Python'a
14.III.2012 Miron Kursa Jak to zrobić lepiej w R?
21.III.2012 Piotr Kmieć, Franciszek Rakowski Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica
18.IV.2012 Jas Bhachoo Schroedinger: Szkolenia: Apr2012
25.IV.2012 Bartosz Borucki, Maciej Szpindler Obliczenia równoległe w programie MATLAB - BRAK MIEJSC
23.V.2012 Sławomir Walkowiak Programowanie w Pythonie - kurs zaawansowany
26-27.VI.2012 Jacek Piechota VIII Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania Accelrys

2010/2011

10.XI.2010 Miron Kursa Jak to powiedzieć w R?
16-17.XI.2010 Maria Entrialgo-Castaño, Rene Windiks, Alexander Mavromaras Atomic-Scale Modeling of Materials: Understanding Mechanisms and Predicting Properties
23-24.XI.2010 Ulrike Uhrig (Tripos) SYBYL-X: Modeling Proteins & Pharmacophore Model Analysis
1.XII.2010 Piotr Kmieć, Franciszek Rakowski Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica
8.XII.2010 Bartosz Borucki, Maciej Szpindler Wprowadzenie do obliczen w programie MATLAB
15.XII.2010 Łukasz Ligowski, Sławomir Walkowiak Programowanie na kartach graficznych. NVIDIA CUDA
21.XII.2010 (wtorek) Maciej Cytowski, Maciej Szpindler Wprowadzenie do MPI
12.I.2011 Bartosz Borucki, Maciej Szpindler Obliczenia równoległe w programie MATLAB
19.I.2011 Maciej Długosz, Paweł Zieliński RedMD 2.2. Metody gruboziarniste w modelowaniu biomolekul
9.II.2011 Maciej Marchwiany, Maciej Szpindler Uruchamianie i optymalizacja kodów na halo2
23.II.2011 Sławomir Walkowiak Podstawy Python'a
09.III.2011 Łukasz Ligowski, Sławomir Walkowiak Programowanie na kartach graficznych. NVIDIA CUDA
30-31.III.2011 Jianxin Duan, Jas Gata-Aura, Annette Höglund, Magdalena Gruziel Szkolenie z oprogramowania Schrödinger
15.VI.2011 Maciej Cytowski, Arkadiusz Niegowski, Maciej Szpindler Uruchamianie i optymalizacja kodów na architekturze Blue Gene/P
21.VI.2011 Jacek Piechota, Magdalena Gruziel VII Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania Accelrys
22.VI.2011 Jacek Piechota, Magdalena Gruziel VII Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania Accelrys
19-20.X.2011 Maria Entrialgo-Castaño, Rene Windiks, Alexander Mavromaras Medea - Computational materials engineering with MedeA: Simulation of nanoparticle properties

2009/2010

Data Prowadzący Temat
24.09.2009 dr Jas Gata-Aura Structure-Based Methods in Typical Computational Drug Design Case Studies
25.09.2009 dr István Kolossváry Desmond Interactive Workshop
20.10.2009 Maciej Cytowski, Maciej Szpindler MPI dla zaawansowanych
29-30.10.2009 Dr. Alexander Mavromaras (Materials Design), Dr. Rene Windiks (Windiks Consulting) From High Precision Electronic Structure to Classical Molecular Dynamics
25.11.2009 Maciej Długosz, Marcin Szypowski RedMD 2.0. Metody gruboziarniste w modelowaniu biomolekul
16.12.2009 Bartosz Borucki, Maciej Szpindler Wprowadzenie do obliczen w programie MATLAB
12-13.01.2010 dr Ulrike Uhrig (Tripos) Virtual screening methods for ligand and structure based design
19.01.2010 Łukasz Ligowski, Sławomir Walkowiak Programowanie na kartach graficznych. NVIDIA CUDA
20.01.2010 Franciszek Rakowski, Piotr Kmieć Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica
17.03.2010 Łukasz Ligowski, Sławomir Walkowiak Podstawy Python'a
31.03.2010 Maciej Cytowski, Maciej Szpindler Wprowadzenie do MPI
21.04.2010 Maciej Cytowski, Maciej Szpindler Wprowadzenie do OpenMP
28.04.2010 Łukasz Ligowski, Sławomir Walkowiak Podstawy Python'a
23.06.2010 Hugues-Olivier Bertrand, Marc Meunier, Craig Coel VI Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania Accelrys - Materials Sciences
24.06.2010 Hugues-Olivier Bertrand, Marc Meunier, Craig Coel VI Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania Accelrys - Life Sciences

2008/2009

Data Prowadzący Temat
24.09.2009 dr Jas Gata-Aura Structure-Based Methods in Typical Computational Drug Design Case Studies
25.09.2009 dr István Kolossváry Desmond Interactive Workshop
20.10.2009 Maciej Cytowski, Maciej Szpindler MPI dla zaawansowanych
29-30.10.2009 Dr. Alexander Mavromaras (Materials Design), Dr. Rene Windiks (Windiks Consulting) From High Precision Electronic Structure to Classical Molecular Dynamics
25.11.2009 Maciej Długosz, Marcin Szypowski RedMD 2.0. Metody gruboziarniste w modelowaniu biomolekul
16.12.2009 Bartosz Borucki, Maciej Szpindler Wprowadzenie do obliczen w programie MATLAB
12-13.01.2010 dr Ulrike Uhrig (Tripos) Virtual screening methods for ligand and structure based design
19.01.2010 Łukasz Ligowski, Sławomir Walkowiak Programowanie na kartach graficznych. NVIDIA CUDA
20.01.2010 Franciszek Rakowski, Piotr Kmieć Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica
17.03.2010 Łukasz Ligowski, Sławomir Walkowiak Podstawy Python'a
31.03.2010 Maciej Cytowski, Maciej Szpindler Wprowadzenie do MPI
21.04.2010 Maciej Cytowski, Maciej Szpindler Wprowadzenie do OpenMP
28.04.2010 Łukasz Ligowski, Sławomir Walkowiak Podstawy Python'a
23.06.2010 Hugues-Olivier Bertrand, Marc Meunier, Craig Coel VI Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania Accelrys - Materials Sciences
24.06.2010 Hugues-Olivier Bertrand, Marc Meunier, Craig Coel VI Spotkanie Polskich Użytkowników Oprogramowania Accelrys - Life Sciences

2007/2008

Data Prowadzący Temat
9-10.10.2007 Dr Alexander Mavromaras, Dr Rene Winidks Modeling real materials - computational approaches to the thermochemistry of solids, liquids and gases
06.11.2007 Maciej Cytowski, Michał Łopuszyński, Piotr Kmieć Podstawy srodowiska i narzedzi UNIX
13.11.2007 Bartosz Borucki, Maciej Szpindler Wprowadzenie do obliczen w programie MATLAB
19-21.11.2007 Dr Martin Honing Pipeline Pilot
27.11.2007 Piotr Kmieć, Franciszek Rakowski Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica
04.12.2007 Maciej Cytowski, Maciej Szpindler, Piotr Kmieć Skryptologia i systemy kolejkowe
27.05.2008 Bartosz Borucki, Maciej Szpindler Wprowadzenie do obliczen w programie MATLAB
03.06.2008 Bartosz Borucki Matlab Distributed Computing Engine

2006/2007

Data Prowadzący Temat
26.06.2007 Maciek Cytowski Michał Łopuszyński Maciek Szpindler Optymalizacja kodów na Tornado
19.06.2007 Bartosz Borucki Matlab Distributed Computing Engine
12.06.2007 Franciszek Rakowski, Piotr Kmieć Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica
29.05.2007 Adam Górecki Wprowadzenie do symulacji dynamiki molekularnej z użyciem NAMD/VMD
22.05.2007 Krzysztof Mizerski Wprowadzenie do obliczeń w programie MAPLE Szkolenie odwołane z powodu braku uczestników.
15.05.2007 Bogumił Jakubiak Wprowadzenie do pakietu statystycznego R
08.05.2007 Peter Olendzki Prezentacja oprogramowania FlexX
23.03.2007 dr Sona Arya (Accelrys) Szkoelnie Accelrys'a - Protein Modeling with Discovery Studio
01.03.2007 Maciej Szymkat i Jaromir Przybyło Środowisko MATLAB i Simulink w obliczeniach naukowo technicznych - Prezentacja
27.02.2007 Bartosz Borucki, Maciej Szpindler Wprowadzenie do obliczen w programie MATLAB
13.02.2007 Łukasz Walewski CPMD
24.01.2007 Damian Słota Mathematica - elementy programowania
23.01.2007 Damian Słota Mathematica - instrukcje graficzne
16.01.2007 Łukasz Bolikowski Maciek Cytowski Michał Łopuszyński Maciek Szpindler Optymalizacja kodów na halo
19.12.2006 Łukasz Bolikowski, Michał Łopuszyński, Franciszek Rakowski Podstawy pracy na komputerach ICM
12-13.12.2006 dr Urlike Uhrig, Tripos Tripos - Introductory and Advanced Course for Protein Modeling
05.12.2006 Franciszek Rakowski, Piotr Kmieć Wprowadzenie do obliczeń w programie Mathematica
07.11.2006 Bartosz Borucki Matlab Distributed Computing Engine
24.10.2006 Franciszek Rakowski, Maciej Cytowski, Piotr Kmieć Skryptologia i systemy kolejkowe
17.10.2006 Franciszek Rakowski, Maciej Cytowski, Piotr Kmieć Podstawy srodowiska i narzedzi UNIX
5-6.09.2006 Dr. Alexander Mavromaras (Materials Design) Modeling real materials from first principles. Point defects. Solid state diffusion. Interfaces & Grain boundaries.
08.08.2006 Łukasz Bolikowski, Michał Łopuszyński, Maciej Cytowski Podstawy pracy na komputerach ICM , systemy kolejkowe - szkolenie na życzenie

2005/2006

Data Prowadzący Temat
30.06.2006 Zespół KDM Dzień KDM
09.06.2006 Aleksander Nowiński UNICORE - UNIform access to COmputational REsources
26.05.2006 Zespół KDM Dzień KDM
23.05.2006 dr Krzysztof Nowiński AVS/Express
21.04.2006 Zespół KDM Dzień KDM
20.04.2006 Wolfgang Dreyer Development tools for your HPC environment
11.04.2006 Łukasz Bolikowski, Michał Łopuszyński, Franciszek Rakowski Podstawy pracy na komputerach ICM
04.04.2006 Franciszek Rakowski, Maciej Cytowski, Piotr Kmieć Skryptologia i systemy kolejkowe
31.03.2006 Franciszek Rakowski, Maciej Cytowski, Piotr Kmieć Podstawy srodowiska i narzedzi UNIX
23-24.03.2006 Magdalena Gruziel Accelrys
16-17.03.2006 dr Wolfram Altenhofen MOE (Molecular Operating Environment)
10.03.2006 Bartosz Borucki, Maciej Szpindler Wprowadzenie do obliczen w programie MATLAB
07.03.2006 Michał Łopuszyński, Maciej Cytowski Debugowanie programów na komputerach KDM.
03.03.2006 Zespół KDM Dzień KDM
1-3.03.2006 Maciek Cytowski ANSYS i ANSYS CFX dla uczestników Licencji Krajowej 2006.
13.01.2006 Zespół KDM Dzień KDM

2004/2005

Data Prowadzący Temat
2004.11.04/06 Introduction to Grid Technologies
2004.11.18 dr Leszek Rudniak (SymKom), Anna Trykozko Jak efektywnie pracować w programie Fluent - kruczki i sztuczki.
2004.11.19 Franek Rakowski Podstawy środowiska UNIX i pracy w sieci ICM
2004.11.26 Franek Rakowski Skryptologia i systemy kolejkowe
2004.12.10/11 Maciej Geller, Witold Rudnicki, Piotr Setny Wstęp do projektowania leków - 0
2004.12.17/18 Maciej Geller, Witold Rudnicki, Piotr Setny Wstęp do projektowania leków - 1
2005.01.07 Maciek Cytowski, Maria Fronczak Środowisko programistyczne na Cray X1 i klastrze - podstawy
2005.01.14/15 Maciej Geller, Witold Rudnicki, Piotr Setny Wstęp do projektowania leków - 2
2005.01.21 Jacek Piechota Wprowadzenie do modelowania materiałów przy użyciu pól siłowych i metod kwantowomechanicznych
2005.03.18 Jacek Piechota http://www.icm.edu.pl/~jp/Szkolenie_MM_QM.htm Wprowadzenie do modelowania materiałów przy użyciu pól siłowych i metod kwantowomechanicznych
2005.04.15 Maciej Cytowski, Dr Miroslaw Habarta (MESco), Diffpack - zaawansowane narzędzie do rozwiązywania równań różniczkowych
2005.05.13 Maria Fronczak, Franek Rakowski, Maciek Cytowski Podstawy środowiska i narzędzi UNIX
2005.06.03 Franek Rakowski Skryptologia i systemy kolejkowe
2005.06.08-09 Dr H.-O. Bertrand, Dr Klaus Stark, Magdalena Gruziel, Jacek Piechota Accelrys is Back - and on Linux
2005.06.17 Dr inz Henryk Maciejewski, Mgr Monika Piwowar, Maciej Cytowski Warsztaty SAS

2003/2004

Data Prowadzący Temat
2003-11-21 Jacek Piechota, Witold Rudnicki, Bogdan Lesyng, Leszek Stolarczyk Modelowanie w naukach materiałowych
2003-11-27 dr Leszek Rudniak (SymKom), Aleksander Nowiński WARSZTATY FLUENT 2003 - Obliczenia równoległe z wykorzystaniem oprogramowania Fluent
2003-12-05 Jacek Piechota, Witold Rudnicki, Bogdan Lesyng, Leszek Stolarczyk Modelowanie w naukach materiałowych
2003-12-19 Konrad Wawruch, Łukasz Bolikowski Podstawy używania komputerów KDM
2004-01-09 Łukasz Bolikowski, Konrad Wawruch Podstawy używania komputerów KDM
2004-01-16 Robert Sot Zastosowania inżynierskie CASTEPA
2004-01-30 Łukasz Bolikowski, Konrad Wawruch Podstawy używania komputerów KDM
2004-02-20 Zbigniew Galon (Gambit), Rafał Swiłło Mathematica, http://www.mathematica.pl
2004-02-27 Łukasz Bolikowski, Konrad Wawruch Podstawy portowania i optymalizacji oprogramowania
2004-03-05 Maciej Dobrzyński Podstawy używania komputerów w ICM
2004-03-12 Krzysztof Nowiński, Kerstin Kantiem Wizualizacja danych
2004-03-19 dr Leszek Rudniak (SymKom), Anna Trykozko Gambit - generowanie siatek
2004-03-24/26 Workshop ICM/IWR Shocks and irreversible developments in biological systems. Apoptosis and heat-shocks proteins.
2004-04-02 Krzysztof Nowiński, Kerstin Kantiem Zaawansowana wizualizacja danych
2004-04-16/17 Witold Rudnicki, Piotr Setny Zastosowanie oprogramowania Accelrys i Tripos w projektowaniu leków I
2004-04-23 Grzegorz Bakalarski Gaussian
2004-05-07/08 Witold Rudnicki, Piotr Setny Zastosowanie oprogramowania Accelrys i Tripos w projektowaniu leków II
2004-05-14 Łukasz Bolikowski, Konrad Wawruch Zaawansowana optymalizacja kodu
2004-05-21 Łukasz Bolikowski, Konrad Wawruch Sztuczki w optymalizacji
2004-05-28 Kerstin Kantiem Zastosowania algortymów numerycznych
2004-06-04 Jacek Piechota Wstęp do modelowania w środowisku Materials Modeling 3.0

Last update: June 16, 2020