Sesja 2018


INFORMACJE

[aktualizacja 9-03-2018 godz 13:40]

Ibib.jpg

W dniach 15 – 16 marca 2018 r. odbędzie się XX Sesja Sprawozdawcza Użytkowników ICM, która jest wydarzeniem, połączonym z Międzynarodową Konferencją Supercomputing Frontiers Europe 2018.

Sesja Użytkowników ICM to okazja do prezentacji wyników prac badawczych prowadzonych przez naukowców korzystających z zasobów obliczeniowych Centrum.

Sesja umożliwi użytkownikom wymianę doświadczeń, zaplanowanie wspólnych przedsięwzięć naukowych i programistycznych, jak również rozwiązanie aktualnych problemów obliczeniowych. Oprócz użytkowników w spotkaniach będą uczestniczyli przedstawiciele ICM, m.in. programiści odpowiadający za wsparcie techniczne i merytoryczne realizowanych w ICM grantów obliczeniowych.

Ponadto w trakcie Sesji odbędą się szkolenia i warsztaty dotyczące obsługi systemów obliczeniowych oraz wizualizacji danych, jak również prezentacje nowych ofert z zakresu oprogramowania i infrastruktury HPC. Dzień warsztatowy i sesji posterowych tj. 15.03 jest dniem wspólnych spotkań użytkowników KDM z uczestnikami SCFEurope2018.

Do udziału w Sesji zapraszamy tradycyjnie wszystkich użytkowników.

MIEJSCE

W tym roku zapraszamy do Centrum Konferencyjnego IBIB PAN ul. Księcia Trojdena 4 w Warszawie.


ZASADY UCZESTNICTWA

Do udziału w Sesji zapraszamy Kierowników, chętnych przedstawicieli grantów realizowanych w ICM oraz nowych użytkowników. W tym roku, ze względu na jubileusz, liczymy na szerokie Państwa zainteresowanie.

Dla użytkowników spoza Warszawy zarezerwowane zostały pokoje dwuosobowe w Hotelu Uniwersytetu Warszawskiego Hera ul. Belwederska 26/30.

Zapewniamy pokrycie kosztów noclegu 20 osobom.

REJESTRACJA

Prosimy o zarejestrowanie się do dnia 18 lutego 2018 r.

Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj.

Zapraszamy również do uczestnictwa w Konferencji SCFEurope2018, gdzie dla użytkowników KDM został przygotowany specjalny bilet (KDM USER FEE) w wysokości 100 zł. Rejestracja na SCFEurope2018 tutaj.

Na tegoroczną Sesję zarejestrowało się 111 uczestników.

PROGRAM

Program Sesji zostanie przedstawiony po zakończeniu rejestracji. W czwartek (15.03) planowane są warsztaty oraz sesja posterowa. W piątek (16.03) sesje tematyczne.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia. Nadal planujemy wprowadzanie niewielkich przesunięć w programie, w zależności od możliwości czasowych prelegentów.

Program Sesji (plik pdf)

WARSZTATY

Rejestracja na warsztaty połączone z Konferencją SCFEurope2018 jest dla użytkowników KDM bezpłatna. Dalsze informacje o rejestracji na warsztaty otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym rejestrację na Sesję.


KONTAKT

Joanna Jędraszczyk – e-mail: Joanna.Jedraszczyk@icm.edu.pl, telefon: 22-87-49-200

Marek Michalewicz – e-mail: Marek.Michalewicz@icm.edu.pl

SPONSORZY

Sponsorzy platynowi

Sponsors platinum.png

Sponsorzy złoci

Sponsors gold.png

Sponsorzy srebrni

Sponsors silver.png

Sponsorzy brązowi

2018-sponsors-bronze.png