Skip to content

Nazwa konta i hasło

Nazwa konta użytkownika i hasło tworzone są w momencie rejestracji użytkownika w bazie grantów (dotyczy kierownika grantu) lub na etapie dodawania współwykonawcy do grantu. Hasło wysyłane jest automatycznie e-mailem, na adres podany w formularzu rejestracyjnym.

  • Nazwa konta składa się z max. 8 znaków. Nie jest to adres mailowy podawany przy pierwszej rejestracji w bazie grantów, lecz login tworzonym w drugim etapie rejestracji.
  • Uwaga: hasło wygenerowane na formularzu nie jest aktywowane. Należny używać tylko hasła wysłanego drogą mailową.
  • Kierownik grantu powinien również utworzyć konto składające się z max.8 znaków, dodając siebie jako współwykonawcę do grantu.

W razie trudności z uzyskaniem prawidłowego hasła do konta prosimy o wysłanie maila na adres kontakt.

Dostęp do ICM

Aby móc korzystać z zasobów obliczeniowych ICM, należy zalogować się na komputer dostępowy login.icm.edu.pl za pomocą protokołu SSH, przy użyciu nazwy konta, jakie założyliśmy w systemie grantowym (do logowania nie używamy adresu e-mail!).

Na osobnych stronach można znaleźć przykłady połączeń z komputerów z systemem Windows oraz UNIX/Linux.

Zlecanie zadań na systemy hydra oraz topola możliwe jest bezpośrednio z komputera hpc.icm.edu.pl. W przypadku pozostałych systemów wymagany jest dodatkowy krok logowania wykonany z komputera hpc.icm.edu.pl, np. ssh okeanos lub ssh rysy.

Pierwsze logowanie

Przed pierwszym logowaniu konieczna jest zmiana hasła na stronie https://haslo.icm.edu.pl/. Dopiero po dokonaniu zmiany hasła odblokuje się dostęp do serwera dostępowego hpc.icm.edu.pl. Hasło wysyłane jest automatycznym mailem, w chwili skierowania konta do utworzenia. Login jest zgodny z podanym na formularzu użytkownika.

Wygaśnięcie hasła

Zmiany hasła możliwe są w każdej chwili oraz do miesiąca od wygaśnięcia hasła w portalu: https://haslo.icm.edu.pl/. Logowanie odbywa się przy pomocy loginu (do 8 liter, nie adresu e-mail) oraz dotychczasowego hasła (w tym wygaśniętego).


Last update: December 7, 2020
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ