Skip to content

Konkurs Okeanos

Badawcze granty obliczeniowe na superkomputerze Okeanos

Z początkiem lipca 2016 roku ICM UW udostępnił naukowcom superkomputer Okeanos – system wielkoskalowego przetwarzania Cray XC40. Okeanos zbudowany jest z ponad 1000 węzłów obliczeniowych, z których każdy zawiera dwa 12-rdzeniowe procesory Intel Xeon Haswell oraz 128 GB pamięci RAM. Wszystkie węzły systemu połączone są ultraskalowalną siecią Cray Aries o topologii Dragonfly.

Odpowiadając na wymagania technologiczne ICM, firma Cray Inc. zbudowała system będący unikatowym rozwiązaniem w dziedzinie HPC w skali kraju. System wyróżnia wysoka moc i skalowalność obliczeniowa, a także wysoka wydajność przetwarzania danych grafowych. Okeanos najlepiej sprawdza się w obliczeniach wielkoskalowych, które w pojedynczym przebiegu wymagają zastosowania kilku tysięcy rdzeni obliczeniowych oraz kilkudziesięciu terabajtów pamięci operacyjnej. Realizacja tego typu obliczeń jest jego głównym przeznaczeniem.

System Okeanos razem z systemami analityki i przechowywania dużych danych to główne części składowe infrastruktury Centrum Kompetencji OCEAN, zainstalowanej w nowej serwerowni ICM na warszawskiej Białołęce.

Więcej informacji o Centrum Kompetencji OCEAN.

Szósty konkurs

Z niewielkim przesunięciem, serdecznie zapraszamy do składania aplikacji do kolejnego konkursu na badawcze granty obliczeniowe na system Okeanos.

Zasady dostępu

Typy grantów badawczych, poziomy wsparcia, kryteria oceny oraz sposób raportowania wykonanych prac opisane zostały w dokumencie [PL] [EN].

Terminy zgłaszania aplikacji

Dla grantów obliczeniowych typu A: do 10 lutego 2019. Dostęp do serwera przyznawany będzie na rok, od dnia 1 marca 2019 r.

Dla grantów obliczeniowych typu B i C: wnioski przyjmowane w trybie ciągłym.

Formularze

  • Formularz zgłoszeniowy w języku polskim: PDF (Adobe Acrobat Reader)

  • Application form in English: PDF (Adobe Acrobat Reader)

  • Wniosek o przedłużenie grantu (tylko o 1 rok): PDF (Adobe Acrobat Reader)

Składanie wniosków

Prosimy o rejestrację w systemie granty.icm.edu.pl oraz składanie wniosków o grant. Wypełnione formularze z wybranym typem grantu (A, B lub C) należy załączyć do wniosku o nowy grant (jako streszczenie). Konta kierownika oraz współwykonawców grantu należy utworzyć bezpośrednio w bazie grantów. Więcej informacji o zakładaniu grantu dostępne jest na tej stronie.


Last update: June 23, 2020
Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ