Szkolenia

Wersja Kulcz (dyskusja | wkład) z dnia 15:30, 21 lip 2017

Użytkowników KDM oraz osoby, które chcą rozpocząć obliczenia na komputerach ICM, zapraszamy na prowadzone przez nas bezpłatne szkolenia. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych szkoleń dostępne są po kliknięciu w tytuł szkolenia w tabeli. Niniejsza lista nie jest ofertą ostateczną. Kolejne propozycje są na bieżąco dodawane i/lub aktualizowane.

Jeśli są Państwo zainteresowani tzw. szkoleniami podstawowymi (podstawy Linuxa, uruchamianie zadań na maszynach ICM), a nie jest takowe przewidziane w najbliższym czasie, prosimy o kontakt z Katarzyną Kulczycką-Mierzejewską (szkolenia.at.icm.edu.pl). Istniej możliwość zorganizowania tego typu szkoleń, jeśli zbierze się kilkoro chętnych.


Lista proponowanych szkoleń jest na bieżąco aktualizowana. Zapisy na szkolenia prowadzimy najwcześniej 5 tygodni przed danym szkoleniem. Prosimy nie przysyłać zapytań, czy można jednak zapisać się wcześniej.

Data Zapisy Prowadzący Temat Uwagi
08 III 2017 zamknięte Maciej Cytowski, Maciej Szpindler, Maciej Marchwiany Wprowadzenie do obliczeń na komputerach ICM wymagana rejestracja przez formularz na stronie szkolenia
21 VI 2016 zamknięte, szkolenie dedykowane Maciej Szpindler, Maciej Marchwiany, Joanna Jędraszczyk Wprowadzenie do obliczeń wielkoskalowych na systemie Okeanos (Cray XC40)
15 III 2016 zamknięte Marcin Zieliński (Cray UK Ltd) Wprowadzenie do obliczeń na superkomputerze Okeanos język zajęć: angielski
05 XI 2015 zamknięte formularz Gregor Stipicic, . René Windiks (Materials Design S.A.R.L.) Atomic-Scale Insights Into Materials: Their properties and computational solutions do 29 XI 2015 włącznie rejestracja bezpłatna, później 200/400zł

Szkolenia przeprowadzone w latach


Informacje dodatkowe

  • Wszystkie pytania i uwagi dotyczące szkoleń prosimy zgłaszać do Katarzyny Kulczyckiej-Mierzejewskiej na adres szkolenia.at.icm.edu.pl.
  • Przed zapisaniem się na szkolenie prosimy o zapoznanie się z Regulaminem szkoleń
  • Szkolenia odbywają się w siedzibie ICM przy ulicy Prostej 69, w laboratorium komputerowym 542 na V piętrze, nie ma potrzeby posiadania własnego laptopa na zajęcia (chyba, że będzie zaznaczone inaczej).
  • Domyślnym językiem szkoleń jest język polski (chyba, że będzie zaznaczone inaczej).
  • Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych szkoleń umieszczone są na stronie każdego szkolenia. Strona dostępna po kliknięciu w tytuł w tabeli.